Skrzyniopalety plastikowe od pewnego czasu z dużym powodzeniem zastępują palety drewniane. Kiedy warto zainwestować w kisteny plastikowe i dlaczego warto je mieć?
Koszty mają znaczenie
Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorca przede wszystkim stara się osiągnąć jak największy dochód przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Transport oraz przechowywanie towarów to bardzo ważny element wielu rodzajów działalności.
Kisteny plastikowe coraz częściej są używane zamiast palet drewnianych. Ma na to wpływ wiele zalet, którymi charakteryzują się skrzyniopalety plastikowe.
Skrzyniopalety składane pozwalają na zaoszczędzenie dużej ilości miejsc. Dzięki temu transport powrotny oraz przechowywanie towarów staje się znacznie łatwiejsze. Skrzyniopaleta wymiary 1200 x1000 mm lub 1200 x 800 mm to rozmiary standardowe, które bez problemu można transportować na wózkach widłowych. Jest to duże ułatwienie w pracy magazyniera.
Wykorzystując kisteny plastikowe w magazynie można stworzyć konstrukcje, które są stabilne i bezpieczne. Skrzyniopalety składane po opróżnieniu można składować w jednym miejscu, co pozwala na uzyskanie większej przepustowości w magazynie. Poruszanie się wózkami widłowymi oraz odszukanie przechowywanych towarów staje się łatwiejsze. Skrzyniopaleta wymiary standardowe pomagają w utrzymaniu porządku w magazynie.
Skrzyniopalety składane mają jeszcze jedną zaletę. Prawidłowo wykorzystywane mogą służyć w przedsiębiorstwie wiele lat. Palety drewniane wymagają konserwacji oraz napraw co wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Kiedy warto wykorzystać kisteny plastikowe?
Skrzyniopalety składane plastikowe najczęściej są wykorzystywane w przemyśle, w którym ważne są warunki higieniczne.
Kisteny są odporne na czyszczenie chemiczne lub parą. Pozwala to utrzymać je w nienagannym stanie, co jest bardzo ważne w przemyśle spożywczym. Ważne jest również, że są one odporne na działanie niskich temperatur. Mogą być przechowywane w chłodniach oraz mroźniach.
Dzięki swoim zaletom skrzyniopalety są wykorzystywane do transportu mięsa, pieczywa, warzyw, owoców czy ryb. Chronią towar, który w idealnym stanie dociera do klienta, a jednocześnie ułatwiają pracę, pomagają zaoszczędzić miejsce w czasie transportu i magazynowania, co przekłada się na realne zyski przedsiębiorcy.