narzędzia do pracy zdalnej
fot. pixabay.com

Zastanawiasz się, co możesz zrobić, by ułatwić sobie pracę? Skorzystaj z narzędzi do porządkowania zadań oraz pomagających zaplanować codzienne obowiązki. Oto nasze zestawienie, w którym znajdziesz najlepsze narzędzia do pracy zdalnej.

Kto powinien korzystać z narzędzi do pracy zdalnej?

Narzędzia do pracy zdalnej są dedykowane przede wszystkim freelancerom oraz osobom pracującym na własnej działalności gospodarczej. Pandemia koronawirusa sprawiła, że z tego typu narzędzi coraz chętniej korzystają także pracownicy etatowi, którzy pracują zdalnie.

Narzędzia do pracy zdalnej i nauki zdalnej są świetną motywacją zwłaszcza wtedy, gdy widzimy jak terminy realizacji naszych zadań niepostrzeżenie się zmieniają. Deadline’y to nie jest przyjemna sprawa, ale świadomość świecącej się czerwonej kropki lub inna forma informowania nas o tym, że czas przewidziany na realizację zlecenia minął to coś, co sprawia, że nasza motywacja rośnie.

Narzędzia do pracy zdalnej na potrzeby tego tekstu dzielimy na następujące grupy: narzędzia do porządkowania zadań, narzędzia do pracy grupowej, narzędzia do kontaktowania się z innymi.

narzędzia do pracy zdalnej
fot. pixabay.com

Polecamy także: Motywacja – czym jest i dlaczego jest potrzebna np. w pracy?

Uporządkuj to – narzędzia do pracy zdalnej, które ułatwiają planowanie

Chcesz rozdzielić obowiązki pomiędzy konkretne osoby w Twoim teamie? Nie jesteście w stanie zobaczyć się na żywo? Skorzystaj z narzędzi, które nie tylko ułatwiają Wam kontakt, ale sprawią, że zaplanowanie wspólnej pracy będzie wyjątkowo wygodne.

Asana, Trello, Evernote, clickup, IC Project to tylko niektóre przykłady aplikacji do rozdzielania obowiązków. W tego typu aplikacjach nie tylko możesz podpinać konkretne osoby pod zadania, ale również sprawić, by one mogły podpinać Cię pod realizację i przesyłać zadania do sprawdzenia.

W niemal każdym tego typu programie wyświetla się również data realizacji zlecenia. Dzięki temu osoba mająca do wykonania określone zadanie ma możliwość dostosowania się do odgórnie ustalonego deadline’u. Programy te dają także dostęp do kalendarza oraz pobierania raportów wykonanych zadań. W ten sposób praca jest bardziej uporządkowana.

Niektórzy równie chętnie korzystają z dobrodziejstw jakie daje zwyczajna grupa na Facebooku, Messenger czy kalendarz Google. Bez względu na to, które narzędzie wybierzesz, weź pod uwagę możliwości Twojego zespołu. Dowiedz się, które rozwiązanie im najbardziej odpowiada. Pomoże w tym na przykład krótka ankieta wysłana na e-mail firmowy.

Narzędzia do pracy zdalnej umożliwiające lepszy kontakt z zespołem

Praca zdalna wymusiła na wielu osobach konieczność realizacji zadań z domu. Jak zatem odnaleźć się w tej rzeczywistości i kontaktować z klientami? Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości jakie daje Zoom oraz niekwestionowany lider wśród programów do kontaktu zdalnego, Microsoft Teams. Ten program jest wykorzystywany nie tylko przez pracodawców, ale również na uczelniach i w szkołach.

Praca przez Microsoft Teams to nie tylko możliwość spotkań ogólnych, ale też szansa na pracę w pokojach w ramach odgórnego projektu. W programie można robić notatki, a także przesyłać pliki z różnymi materiałami. To wygodne i praktyczne narzędzie, które dodatkowo jest bardzo intuicyjne w obsłudze.

Osoby, które są większymi tradycjonalistami mogą tu korzystać z dobrodziejstw jakie niesie Gadu-Gadu, Skype czy Messenger. Wszystko zależy od potrzeb każdego zespołu. Należy rozwijać kompetencje miękkie, by mieć możliwość umiejętnego komunikowania się w zakresie potrzeb każdego zespołu.

narzędzia do pracy zdalnej
fot. pixabay.com

Wszystkie wymienione programy z powodzeniem możemy stosować jako alternatywę do spotkań z klientami na żywo. Wszelkiego rodzaju konferencje, szkolenia czy spotkania biznesowe można zrealizować w takiej wersji. Pandemia koronawirusa pokazała, że wcale nie trzeba przebywać w jednej sali, by móc z powodzeniem realizować różnego rodzaju cele biznesowe. Co więcej, nie trzeba być nawet na tym samym kontynencie.

Dowiedz się także: Kobieta szef – jaka jest?

Jeżeli zależy Ci na tym, by również w Twojej organizacji wprowadzono tego typu udogodnienia, zaproponuj je swoim przełożonym. Zobaczysz, że Twój szef – na przykład mimo początkowych obaw – chętnie wkroczy na nową, cyfrową ścieżkę pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here