Jak zaprojektować taśmę klejącą z logo

Taśmy klejące z logo to idealny sposób zabezpieczania przesyłek. Znajdujący się na niej nadruk jest doskonałą okazją, by zaprezentować markę. W biznesie kluczowe znaczenie mają detale. Zwrócenie uwagi na kwestie, nad którymi nie pochyla się konkurencja, pozwala wyprzedzić jej działania.

Taśma klejąca z logo a promocja marki

Wizerunek marki w ogromnym stopniu wpływa na sukces w biznesie. Z tego powodu firmy stawiają na zróżnicowane działania marketingowe. Taśmy klejące z logo dają szansę na utrwalenie wizerunku firmy i budowanie świadomości marki. Stosowanie tych rozwiązań pełni funkcję promującą, ale również identyfikującą, a taśma klejąca z logo staje się wizytówką marki w branży e-commerce. Taśma klejąca z logo musi być atrakcyjna nie tylko pod kątem wizualnym, ale równie ważna jest jej wytrzymałość i funkcjonalność.

Personalizacja taśm klejących

Samodzielne projektowanie nadruku na taśmę klejącą pozwoli nadać jej oryginalny charakter. Dzięki temu możliwe jest również zadbanie o profesjonalną identyfikację marki, a jednocześnie o bezpieczeństwo wysyłanych produktów. Dobrze przemyślane i perfekcyjnie zaprojektowane znakowanie da szansę klientowi na zapamiętanie nazwy marki, a to wpłynie na jej rozpoznawalność. Projektowanie taśmy klejącej z logo powinno obejmować poniższe kroki:

1.   Wybór rodzaju taśmy i typu kleju

Jeszcze przed zaprojektowaniem nadruku należy zastanowić się nad tym, jakie parametry powinna posiadać taśma klejąca z logo. Właściwości tego produktu należy dopasować do potrzeb danej firmy oraz warunków, w jakich taśma ma być użytkowana. Taśmy akrylowe, szczególnie te cichoodwijalne, znacznie poprawiają komfort pracy, nie generując hałasu. Taśmy solventowe sprawdzą się w niskich temperaturach, a taśmy Hot-Melt zapewnią odpowiednią trwałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych.

2.   Określenie parametrów nadruku

Na tym etapie warto zastanowić się nad tym, co, oprócz logotypu marki, powinien zawierać nadruk. Niektóre firmy decydują się na umieszczenie na opakowaniu danych kontaktowych, a inne stawiają na spersonalizowane komunikaty do odbiorcy. Taśmę klejącą z logo można również wykorzystać jako nośnik informacji o aktualnych promocjach lub ostrzeżenie o delikatnej zawartości opakowania.

3.   Wybór kolorystyki

W projektowaniu taśmy klejącej istotny jest nie tylko wybór tła pod znakowanie, ale również decyzja o kolorystyce nadruku. Taśma klejąca z logo powinna posiadać czytelny nadruk, spójny z identyfikacją wizualną marki. Kolorystyka nie może być przesadzona, ponieważ w łatwy sposób można uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Projekt musi wyróżniać się oryginalnym designem i przyciągać wzrok odbiorców.

4.   Finalizacja zamówienia

Wielu dostawców taśm klejących z logo udostępnia swoim klientom proste w obsłudze kreatory nadruków. Dzięki temu zamawiający ma szansę wyboru właściwości taśmy i określenia parametrów nadruku, a następnie weryfikacji poprawności zamówienia na podstawie wizualizacji produktu. Tego typu narzędzia znacznie ułatwiają przejście przez proces zamówienia, w intuicyjny sposób prowadząc zamawiającego przez kolejne etapy.

Stwórz taśmę z nadrukiem, która przyciągnie uwagę!

TCM Service oferuje swoim klientom taśmy z własnym nadrukiem, które zachwycają wykonaniem, jakością i niezawodnością działania. Do dyspozycji kupujących jest kreator nadruków, który znacznie ułatwia przejście przez cały proces zamówienia. W konfiguratorze klient może wybrać parametry taśmy, kolory tła oraz znakowania, skorzystać z gotowych szablonów lub wgrać własną grafikę. Takie rozwiązanie daje klientowi możliwość stworzenia taśmy z indywidualnym znakowaniem, która będzie idealnie odpowiadać potrzebom jego firmy i pozwoli wyróżnić markę na tle konkurencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here