Jak rozwijać firmę?

Przede wszystkim skutecznie.

Tylko gdyby istniała jedna recepta na takie skuteczne rozwijanie biznesu, wszystko byłoby łatwiejsze.

Ponieważ taka recepta nie istnieje, musisz znaleźć własny sposób, dopasowany do Ciebie i tego co robisz, a także tego jak chcesz, żeby rozwijał się Twój biznes.

metoda małych kroków

Każdy zakładając firmę tworzy i realizuje własny model biznesowy, a ponieważ to Ty decydujesz, czego chcesz w swoim biznesie, także wybór modelu biznesowego zależy od Ciebie.

W tym artykule chcę Ci tylko podpowiedzieć, co działa u mnie, żebyś mogła zastanowić się, czy taki system sprawdzi się też w Twojej firmie.

 

Krok po kroku do bloga

 

Kiedy powstał ten blog, nie wyglądał tak jak teraz.

Nie było tyle treści, zdjęć, wpisów, filmów video, nie było sklepu z kursami online ani podcastu „Sprytna Kobieca Firma”.

Było raptem kilka artykułów, nad którymi baaaardzo się napracowałam, ponieważ zależało mi niesamowicie na tym, żeby blog był bardzo bogaty i dostarczał czytelnikom tak wartościowych treści jak to tylko możliwe.

Być może, że trochę nawet przesadziłam, bo niektóre artykuły, jak na przykład ten o pracy w domu – były po prostu za długie.

Owszem, pojawiły się bardzo liczne komentarze i udostępnienia, ale artykuł wymagał ode mnie nieproporcjonalnie dużo pracy w stosunku do efektu.

 

Jednak ani ten artykuł, ani żaden z kolejnych, nie powstałyby, gdyby nie metoda małych kroków.

Ponieważ oprócz bloga mam na codzień na głowie jeszcze tysiąc innych spraw, postanowiłam, że blog będzie powstawał codziennie po trochu. Po małym kawałeczku, ale SYSTEMATYCZNIE.

Każdego dnia starałam się zrobić JEDEN MAŁY KROK, który popychał bloga do przodu.

Czasem było to napisanie artykułu.

Ale bywały takie dni, że tylko zaplanowałam tematy wpisów na kolejny miesiąc.

A bywały też takie, że przeczytanie artykułu na jakiś związany z blogiem temat uznawałam za zaliczony krok i wykonane zadanie.

Gdybym nie przyjęła takiej strategii, dzisiaj nie byłoby nic.

 

Krok po kroku do własnego biznesu

Jeśli zastanawiasz się jak rozwijać swoją firmę, jak pozyskiwać nowych klientów, jak zarabiać więcej w swoim biznesie, możesz przyjąć tą samą strategię, którą ja zastosowałam dla mojego bloga.

BUDUJ BIZNES KROK PO KROKU.

Nastaw się na to, że jest to proces, że pojawiają się gorsze dni, że przychodzą momenty zwątpienia i chwile, w których po prostu Ci się nie chce. Kiedy tracisz motywację, koniecznie poczytaj o sposobach na motywację w biznesie.

Kiedy nie masz czasu, bo na przykład pracujesz na etacie, a Twój biznes rozwijasz po godzinach, wskazówki jak to robić znajdziesz w jednym z odcinków mojego podcastu (Jak rozwijać biznes pracując na etacie).

Nie spiesz się, daj sobie czas, rozwijaj swoją firmę wolniej, ale ciągle idź do przodu.

Czas i tak upłynie, a Ty nawet się nie obejrzysz, jak już zobaczysz efekty swoich REGULARNYCH działań.

 

Stosujesz tą zasadę w swojej firmie?

Napisz mi o tym w komentarzu!

 

Dagna Banaś

Jestem chyba jedyną lekarką, która bloguje i nagrywa podcast o biznesie dla kobiet.

Połączenie wiedzy medycznej i zainteresowania marketingiem sprawiło, że wprowadzam do świata kobiecych biznesów temat neuromarketingu i uczę jak docierać bezpośrednio do mózgu (i serca) Twojego klienta.

View all posts

1 comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Biznes rozwija się dobrze, gdy wychodzimy klientowi na przeciw i ułatwiamy mu życie. Ja ostatnio w swoim salonie kosmetycznym dałam mozliwość moim klientkom umawiania się na zabiegi przez internet dzięki mwizyta.pl. Są zachywycone tą aplikacją, bo jest prosta w obsłudze i bardzo intuicyjna.

kurs marketing

Zapisz się na newsletter – dostaniesz ode mnie coś fajnego!

konferencja biznesowa online

rodo dla malych firm znizka

zarabiaj na pisaniu
zBLOGowani.pl