przyszłościowe kierunki studiów
fot. pixabay.com

Zastanawiasz się, jakie studia podjąć, by potem móc cieszyć się dobrą pracą i satysfakcjonującymi zarobkami? Podpowiadamy. Niekoniecznie, wbrew pozorom, muszą to być studia techniczne czy medyczne, chociaż ich ukończenie może przynieść duże profity finansowe. Zobacz naszą subiektywną listę, na którym znajdują się przyszłościowe kierunki studiów.

Studia techniczne – przyszłościowe kierunki studiów

Obecnie, wszystkie studia związane z techniką, informatyką czy programowaniem są postrzegane jako najbardziej przyszłościowe. Wiele jest w tym prawdy. W dzisiejszych czasach istnieje ogromne zapotrzebowanie na pracowników tego rodzaju. Od wielu lat odnotowuje się duże braki jeśli chodzi o kadrę wykonującą tego typu zawody. Pewnie dlatego osoby będące na stanowiskach juniorskich mogą liczyć na kilkutysięczną, a nawet kilkunastotysięczną wypłatę. Po awansie na kolejne stanowiska może być tylko lepiej.

Dowiedz się także: Nietrafione studia czyli dlaczego nie możesz znaleźć pracy?

Dlatego jeżeli chcesz mieć dobrą pracę, zaraz po ukończeniu nauki (lub nawet w trakcie nauki) dobrze zarabiać, koniecznie udaj się na studia związane z techniką, informatyką czy programowaniem. Uwaga, bardzo ważna jest dobra znajomość matematyki oraz świetnie rozwinięte myślenie logiczne. Bez tego nie będziesz miał możliwości lub będzie ona mocno utrudniona, by harmonijnie rozwijać się w obszarze nauk matematycznych oraz technicznych.

przyszłościowe kierunki studiów
fot. pixabay.com

Czytaj również: Prawa i obowiązki pracownika podczas pandemii

Studia medyczne – co czeka Cię po ich ukończeniu?

Zupełnie inną grupą studiów są studia medyczne. Według powszechnego przekonania są to jedne z najbardziej przyszłościowych studiów. Absolwenci tego rodzaju studiów cieszą się ogromnym prestiżem. Lekarze, ratownicy medyczni czy pielęgniarki są doceniani zwłaszcza w trudnych okresach – na przykład podczas wszelkiego rodzaju pandemii i działań wojennych. Bez wsparcia tej kadry działanie całego społeczeństwa może zostać zachwiane.

Ukończenie studiów wiąże się jednak z wieloma wyrzeczeniami. Nauka zawodu lekarza może trwać nawet kilkanaście lat, a udoskonalanie się w zawodzie wymaga również ciągłego pogłębiania wiedzy także po studiach. Dlatego jeżeli zależy Ci na tym, by dobrze zarabiać, chcesz pomagać ludziom i robić coś dobrego dla całego społeczeństwa, koniecznie wybierz studia medyczne.

Polecamy: Jak zaplanować czas jednocześnie pracując i studiując?

Jeżeli jednak nie jesteś w stanie poświęcić wielu lat pracy na studiach po to, by wykształcić się na lekarza, zrażają Cię stosunkowo niskie zarobki na początku drogi medycznej, odpuść sobie. Zawody medyczne to praca przeznaczona dla osób, które czują powołanie. Jeżeli go nie masz, nie warto wchodzić w szeregi przedstawicieli tej grupy zawodowej.

Polecamy: Bycie swoim własnym szefem – poznaj plusy

przyszłościowe kierunki studiów
fot. pixabay.com

Studia humanistyczne i społeczne – czy znajdę po nich pracę?

W społeczeństwie wciąż istnieje przekonanie, że studia humanistyczne i studia społeczne są kierunkami bez przyszłości. Czy tak jest w rzeczywistości? Wszystko zależy w zasadzie jak wykorzystasz wiedzę zdobytą na studiach. Jeżeli zostaniesz wybitnym specjalistą albo zdecydujesz się na podjęcie studiów trzeciego stopnia, czyli pójdziesz na doktorat, masz szansę zaistnieć w branży związanej z naukami humanistycznymi i społecznymi. Na tego typu studiach rozwiniesz kompetencje miękkie.

Co więcej, wiedzę zdobytą na studiach humanistycznych i społecznych możesz wykorzystać w pracy marketingowca. Dzięki rozwojowi Internetu powstaje coraz więcej zawodów w obszarze marketingu internetowego. Rozwijają się także wszelkiego rodzaju redakcje internetowe, które prześcigają się w zdobywaniu kolejnych czytelników, widzów, słuchaczy i użytkowników.

Czytaj: Analiza SWOT przedsiębiorstwa – podstawowe informacje

Copywriter, grafik komputerowy, redaktor, specjalista ds. SEO czy marketer to główne zawody, które możesz wykonywać po studiach humanistycznych. Jeżeli dostrzeżesz możliwości tkwiące w Internecie, możesz zdobyć fajną pracę, która oprócz ciekawych obowiązków, przyniesie Ci również przyzwoite pieniądze.

Narzędzia marketingowe możesz poznać nawet podczas kursów internetowych. Potem sam możesz próbować rozwijać się w tym obszarze.

Przyszłościowe kierunki studiów a studia artystyczne

Planujesz zostać aktorem, reżyserem, malarzem, rzeźbiarzem czy grafikiem? Zastanawiasz się, czy udać się na studia artystyczne? Czy będzie to opłacalne? To zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, czy znajdziesz klientów na Twoje prace czy usługi.

Wiele też zależy od Twojej kreatywności. Jeżeli wiesz, jak przekonać do siebie potencjalnego klienta, możesz działać w tych branżach. Co więcej, jeśli masz talent do tego typu zawodów, nie marnuj go i rozwijaj się w kierunku artystycznym.

Dowiedz więcej: Content marketing – cztery powody, dla których warto z niego korzystać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here