Czy działasz także, kiedy nie czujesz się jeszcze gotowa? A może odkładasz coś ważnego, bo ciągle wydaje Ci się, że to jeszcze nie ten moment?

Jeśli podoba Ci się ten podcast – proszę zasubskrybuj go i oceń go w iTunes – pozwoli mi to dotrzeć do szerszego grona słuchaczy.

Listen to „Sprytna kobieca firma” on Spreaker.

Subskrybuj na Android

Subskrybuj w iTunes

ja zdobyć dobrze płacących klientów w biznesie usługowym

Cześć.

W tym odcinku podcastu chcę Ci powiedzieć trochę na temat tego czy, kiedy i po czym poznasz, że jesteś gotowa.

Chodzi mi o taką gotowość na prowadzenie biznesu, gotowość do podejmowania nowych wyzwań, gotowość do zaczynania nowych projektów, gotowość do tego, żeby wyjść poza swoją strefę komfortu i zrobić coś, co zawsze chciałaś zrobić, ale odkładałaś to na ten moment, kiedy będziesz gotowa.

Z tą gotowością to jest tak, że moim zdaniem nigdy nie będziesz gotowa.

I chciałam Cię namówić do tego, żebyś zawsze była przygotowana, ale żebyś nigdy nie odkładała działania do momentu, kiedy będziesz gotowa.

Co mam na myśli?

Chodzi mi o to, że my kobiety często chcemy się przygotować. Często  chcemy mieć wszystko na tak zwany wszelki wypadek.

Chcemy na wszelki wypadek zabezpieczyć się na wszelkie możliwe sposoby.

Chcemy uniknąć negatywnych konsekwencji naszego działania, wkręcamy sobie milion możliwych wersji, rozwiązań i na każde z nich chcemy być gotowe.

Dlatego odkładamy działanie, odkładamy rzeczy, których się troszeczkę boimy, bo może się coś wydarzyć na ten moment,kiedy będziemy gotowe .

Wydaje nam się, że skończymy jeszcze jakiś kurs, szkolenie, że czegoś jeszcze dowiemy, że czegoś się nauczymy, że nie daj Boże znajdziemy wspólnika (mówię nie daj Boże, bo bardzo wiele osób, ja też, odkładałam rozpoczęcie mojego biznesu, ponieważ wydawało mi się miałam takie przekonanie, że sama nie dam sobie rady)

I z tego co wy mówicie i piszecie, wy też często macie takie przekonania właśnie, że zrobicie coś dopiero, jak znajdziecie kogoś kto wam w tym pomoże, i szukajcie kogoś kto wam pomoże, jak najbardziej, natomiast nie odkładajcie. To nie jest ten moment kiedy Ty będziesz gotowa. Bo kiedy się okaże, że Ty znajdziesz wspólnika, kogoś, kto będzie chciał ci pomóc, możesz stwierdzić, że jeszcze nie jesteś gotowa, bo jeszcze czegoś ci brakuje, jakiejś wiedzy, może pieniędzy…

Chcę cię namówić w tym odcinku podcastu do tego, żebyś zastanowiła się, co tak naprawdę odkładasz, bo czujesz, że nie jesteś gotowa.

I co byś musiała zrobić, żeby poczuć się gotową? Co byś musiała osiągnąć? Jakie wydarzenia musiałyby mieć miejsce? Co by się musiało stać, żebyś ty poczuła się że jesteś gotowa żeby to zrobić.

Bo widzisz w biznesie często jest tak. jak w życiu. to znaczy wydaje nam się. że wszystko idzie pięknie. zgodnie z planem i po czym nagle wszystko się sypnie, bo  coś się wydarzy, coś stanie się takiego czego myśmy nie brały w ogóle pod uwagę, bo pójdzie coś nie tak, bo pojawiają się ludzie i ci ludzie na naszej drodze bardzo często wiele zmieniają i w momencie, kiedy nam się wydaje, że wszystko jest zaplanowane i wszystko jest gotowe, to najczęściej w takich chwilach pojawiają się ludzie którzy namieszają w naszym życiu i w naszym biznesie.

I ja Ci oczywiście życzę tego,  żeby na twojej drodze pojawiali się tylko ludzie którzy namieszają w taki pozytywny sposób, natomiast to różnie bywa i to tylko od ciebie tak naprawdę zależy, w jaki sposób to jest interpretujesz i w jaki sposób ty wykorzystasz wszelkie tego typu sytuacje.

Bo może się zdarzyć że ktoś nowy pojawi się w twoim biznesie, może się zdarzyć że ktoś odejdzie.

Wspólnik, który wydawał ci się niezbędny może pewnego dnia powiedzieć, że „dziękuję bardzo”, ja już mam dosyć współpracę z tobą, bo mam inną wizję życia, bo coś mi nie pasuje, albo bo po prostu nie bo nie i takie rzeczy się dzieją, właśnie na to że ona się dzieją odkładać realizacji swoich marzeń ,odkładać swój swojego działania na potem na ten moment, kiedy będziesz gotowa, nigdy nie będziesz gotowa i ten moment nigdy nie nastąpi.

Jeśli masz coś, co cię wstrzymuje jeszcze przed działaniem przed zrealizowaniem jakiegoś swojego planu, na przykład chcesz nagrać podcast.

Ja długo czekałam z moim podcastem ponieważ nie czułam się gotowa, ponieważ nie czułam, że znajdę czas na to, żeby nagrywać podcast, nie czułam się gotowa technicznie, to znaczy bałam się, że nie będę w stanie poradzić sobie z technicznymi sprawami podcastów.

Natomiast pojawił się kurs Marka Jankowskiego „podcast Pro” i jeśli myślisz o swoim podcascie, to nowa edycja wystartuje w styczniu 2018, bardzo cię zachęcam, ponieważ kurs jest rewelacyjny i czasami wystarczy żeby czy po prostu poszukać czego ci brakuje i zacząć, mimo że nie jesteś gotowa.

Ja swój pierwszy odcinek podcastu nagrałam w programie do edycji wideo, ponieważ nie umiałam sobie poradzić z programem do obróbki audio, więc stwierdziłam że nagrywam w programie do obróbki wideo.

Można i tak.

Zaczynaj zanim będziesz gotowa, bo tylko wtedy po pierwsze będziesz mogła przetestować, czy naprawdę jesteś gotowa i czy czegoś ci czasem nie brakuje, a po drugie będziesz mogła dowiedzieć się, czego jeszcze potrzebujesz, od czego tak naprawdę zacząć uzupełnianie swoich zasobów, a po trzecie to już jest jeden mały krok.

Zachęcam cię do tego, żebyś małymi krokami szła do przodu, ponieważ tak jest najłatwiej, ponieważ tak masz pewność, że jeśli cały czas coś robisz, jeśli cały czas Idziesz w jakimś kierunku, to w końcu w tym kierunku dojdziesz, natomiast jeśli ciągle czekasz aż będziesz gotowa, to może się okazać, że nigdy gotowa nie będziesz, to znaczy nigdy nie poczujesz się gotowa, bo my kobiety często po prostu nie czujemy się wystarczające.

Często nie czujemy się wystarczająco dobre, wystarczająco mądre, mamy tak zwany syndrom oszusta, jak nam się nie daj Boże coś uda, to zadręczamy się, że udało nam się przez pomyłkę, przez przypadek, że ktoś nas przecenił, że my tak naprawdę wcale nie jesteśmy takie fajne, a to inni popełnili błąd oceniając nas jako fajne, dlatego jeśli cierpisz na taki syndrom to jak najszybciej się go pozbądź.

Jesteś rewelacyjna i moim zdaniem jesteś gotowa.

Podobno jeśli masz 70% zasobów potrzebnych do tego żeby zacząć działać (żeby zacząć działać, nie żeby skończyć projekt) to już jesteś gotowa i to już jest tak zwany najwyższy czas, dlatego jeśli ciągle coś odkładasz, teraz jest koniec roku, jeśli zaczniesz jeszcze teraz, to wystartujesz w nowym roku ze swoim nowym planem, ze swoim nowym pomysłem.

Zachęcam cię do tego.

Jeśli się nie uda to trudno , jeśli się okaże, że nie jesteś gotowa, będziesz nadrabiać w trakcie, będziesz zmieniać swój plan i będziesz go odpowiednio modyfikować w zależności od warunków, natomiast namawiam cię do tego, żebyś nie czekała I żebyś działała nawet jeśli nie czujesz się gotowa.

 

1 comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

zarabiaj na pisaniu

zBLOGowani.pl