Pewność siebie w biznesie to temat rzeka

Nie będę się tutaj rozpisywać na temat tego skąd i po co w biznesie pewność siebie, ani dlaczego pewność siebie u kobiet, choćby tych uchodzących za najbardziej przedsiębiorcze i przebojowe jest niższa niż pewność siebie przeciętnego mężczyzny. Kobietom brakuje pewności siebie. Kropka.

jak poprawic pewnosc siebie

Większość ludzi ma na tym polu ogromne braki. Większości z nas brakuje pewności siebie! Jednak pewność siebie można i powinno się budować. Nie jest to może łatwe, ale daje Ci ogromną przewagę nie tylko w życiu, ale i w biznesie. Dlatego namawiam Cię do wypróbowania przynajmniej niektórych z poniższych wskazówek.

pewność siebie w biznesie

1. Mniej myślenia, więcej działania

Kobiety mają tendencję do nadmiernego analizowanie wszystkiego. Przez to tworzymy sobie w głowie niesamowite historie, które często napędzają nasze lęki. Przestań myśleć: “a co jeśli się nie uda?”. Zacznij działać, a jeśli pojawią się problemy, będziesz reagować na bieżąco.

2. Skup się na swoich mocnych stronach

Najlepiej, jeśli wyrobisz w sobie nawyk zauważania sukcesów i doceniania tego, z czym doskonale sobie radzisz. Udowadniaj sama sobie, że jesteś pewna siebie i wspaniała. Zauważaj, zapisuj, celebruj sukcesy. Nawet niewielkie. Nawet takie, które dla innych mogą wydawać się zupełnie nic nieznaczące. 

3. Popracuj nad mową ciała

Wyprostuj się, patrz rozmówcy w oczy, praktykuj tzw pozycje mocy. Sama zmiana pozycji ciała na 2 minuty może zdziałać cuda. Okazuje się, że tyle wystarczy, żeby zmienić poziom hormonów w naszym organizmie. Przyjmując pozycje mocy możemy nie tylko pokazać innym naszą pewność siebie, ale także…stać się bardziej pewnymi siebie poprzez wpływ na poziom kortyzolu i testosteronu w naszym ciele.

4. Ucz się czegoś nowego

Kiedy uczysz się nowych rzeczy robisz dla siebie wiele dobrego za jednym zamachem. Jesteś coraz lepsza w tym, czego się uczysz. Nawet jeżeli idzie Ci powoli, to sam fakt, że podjęłaś wyzwanie i trzymasz się choćby wersji minimum już jest godny podziwu. 

5. Pomagaj innym

Pomagając innym udowadniasz światu, ale i sobie, że ktoś Cię potrzebuje, że jesteś wartościowa, że potrafisz.

6. Poszerzaj swoją strefę komfortu

Jak najczęściej rób coś, czego nie umiesz lub czego się boisz. Będziesz pozytywnie zaskoczona, że nie dość że dajesz sobie całkiem nieźle radę, to jeszcze ani świat się nie zawali, kiedy popełnisz jakiś błąd. A kiedy okaże się, że bałaś się zupełnie niepotrzebnie, Twoja pewność siebie i wiara we własne możliwości będą już o poziom wyżej.

7. Bądź sobą i doceń swoje ograniczenia

Jesteś wyjątkowa. Nie twierdzę, że jesteś idealna. Na szczęście, bo nikt nie lubi idealnych ludzi. Nie bój się pokazać jaka jesteś naprawdę, wyrażaj swoją opinię i broń jej, kiedy wiesz, że masz rację.

8. Otaczaj się właściwymi ludźmi

Twoje otoczenie ma ogromny wpływ na to, jak czujesz się sama ze sobą. Otaczaj się ludźmi, którzy Cię wspierają, na których zawsze możesz polegać, którzy będą popychać Cię do przodu.

9. Planuj małymi kroczkami

Kiedy uda Ci się zrealizować to, co zaplanowałaś, dajesz sobie kolejny dowód na to, że jesteś wspaniała i poradzisz sobie z następnym zadaniem. Bo czemu niby miałabyś sobie nie poradzić?

Kiedy ustalasz nierealistyczne cele, możesz się zniechęcić i zrezygnować.

10. Popełniaj błędy – im więcej tym lepiej!

Błędy są dobre. Uczymy się na błędach. Dzięki nim stajemy się lepsi, mądrzejsi, bardziej odporni. Im więcej błędów popełnisz, tym więcej doświadczenia zdobędziesz, a w efekcie poczujesz się pewniejsza. Nie traktuj błędów jako porażki, tylko skup się na tym, jaką lekcję możesz wyciągnąć z danej sytuacji.

11. Rób dziwne rzeczy – ćwiczenie czyni mistrza

Ja osobiście uwielbia, dziwnych ludzi. W granicach rozsądku oczywiście. Bez dziwnych, szalonych osobników świat byłby nudny i nieciekawy. Jeśli czasem kusi Cię, żeby zrobić coś szalonego, nie oglądaj się na to, co ludzi o Tobie pomyślą. Prawdopodobnie nic nie pomyślą, bo będą zajęci swoimi sprawami. A jeśli pomyślą to… większość z nich najpewniej pozazdrości Ci odwagi.

12. Mów komplementy i naucz się je przyjmować

Większość z nas, kiedy słyszymy komplement zaprzecza. Tak nas nauczono. Od dziś naucz się mówić „dziękuję”, jakkolwiek dziwaczny i nieprawdopodobny komplement by Cię nie spotkał.

Postaw sobie za cel, żeby codziennie kogoś obdarować szczerym i niekoniecznie oklepanym komplementem. Nie bój się tego, ludzie uwielbiają słyszeć pozytywne rzeczy na swój temat, a kiedy zauważysz w kimś coś pozytywnego możesz nie tylko wprawić go w dobry nastrój. Czasem dobre i miłe słowa mogą zmienić czyjeś całe życie.

13. Zagadaj obcą osobę

To wymaga wyjścia poza strefę komfortu. Ale to świetne ćwiczenie poprawiające pewność siebie. Nie tylko przekonasz się, że ludzie nie gryzą, ale możesz zyskać kilka ciekawych i wartościowych znajomości.

14. Upomnij się o swoje

W sklepie, w restauracji, w domu, w pracy… Naucz się komunikować swoje potrzeby, ale także walczyć o to, co Ci się należy. To doskonałe ćwiczenie. Za każdym razem, kiedy to zrobisz, będzie Ci coraz łatwiej.

15. Zrób się na bóstwo

Kiedy wyglądasz dobrze i masz tego świadomość, automatycznie czujesz się lepiej i to widać. Nawet, kiedy w środku jeszcze drzemie resztka niepewności, inni postrzegają Cię jako osobę pewną siebie, a o to właściwie też chodzi.

16. Ćwicz

Nie tylko poprawi się Twoja figura i sylwetka, co od razu wpłynie na Twoją pewność siebie, ale także będziesz czuć się lepiej mając świadomość, że potrafisz zmotywować się do ćwiczeń. Twoja coraz lepsza kondycja także pomoże Ci czuć się lepiej na codzień.

17. Usiądź z przodu i zadawaj pytania

Na szkoleniach, zebraniach, kiedy tylko możesz. Jeśli usiądziesz z przodu, od razu będziesz postrzegana jako bardziej pewna siebie i nie mająca nic do ukrycia. Zadawanie pytań pozwoli Ci też więcej wynieść z każdego spotkania.

18. Uśmiechaj się

To uniwersalna metoda zjednywania sobie ludzi. Wykorzystaj to narzędzie, bo nie kosztuje wiele, a korzyści jakie za sobą niesie są ogromne.

19. Zacznij chodzić szybciej

Osoby pewne siebie rzadko snują się leniwie. Myśl o tym, kiedy gdzieś idziesz. Kiedy zaczniesz chodzić szybciej, automatycznie poprawi się twoja postawa, poczujesz się lepiej z powodu szybszego krążenia krwi, a po jakimś czasie powinnaś też zauważyć pozytywne zmiany w sylwetce.

20. Udawaj

Ludzie nie wiedzą, czy jesteś pewna siebie i co tak naprawdę wiesz. Jeśli będziesz udawać pewność siebie, nikt nie połapie się, czy to pewność siebie prawdziwa czy udawana. A w końcu przyzwyczaisz się do tej pewnej siebie roli. Tak naprawdę większości ludzi brakuje pewności siebie. Kiedy widzą pewną siebie osobę, podziwiają ją zamiast krytykować.

21. Dawaj przykład swoim dzieciom

Jeśli jesteś mamą, pomyśl o tym, że Twoje dzieci uczą się wszystkiego od Ciebie. Jesteś przykładem i wzorem do naśladowania. Jeśli pokażesz im, że jesteś pewna siebie, że nie trzeba się bać świata, że zawsze sobie poradzą, dajesz dzieciom potężne narzędzie, które bardzo ułatwi im życie w przyszłości. Więc jeśli nie potrafisz zmotywować się dla siebie, spróbuj pracować nad pewnością siebie dla Twoich dzieci.

 

A na koniec zapraszam Cię do wysłuchania cudownej bajki o Kopciuszku. W wersji, która Cię zaskoczy.

Dziękuję, że znalazłaś czas na przeczytanie tego artykułu. Mam nadzieję, że to, co w nim zawarłam przyda Ci się w życiu osobistym oraz biznesie.

Jeśli znasz jakiś sposób na zwiększenie pewności siebie, chętnie przeczytam o nim w komentarzu. Możesz potraktować to jako pierwszy krok do budowania pewności siebie. Na pewno masz coś wartościowego do powiedzenia. Podziel się tym koniecznie!.

Nie zapominaj też, że dużo ciekawych informacji znajdziesz też w grupie na Facebooku, do której Cię serdecznie zapraszam.

Lubisz prezenty?

Kliknij TUTAJ i korzystaj do woli!

Wszystkiego szczęśliwego!

 


ZAPISZ SIĘ DO SZCZĘŚLIWEGO NEWSLETTERA
WYŚLĘ CI W PREZENCIE PORADNIK
„JAK SZYBKO I TANIO ZDOBYWAĆ KLIENTÓW”

szczesliwawbiznesie

View all posts

20 komentarzy

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się na newsletter – dostaniesz ode mnie coś fajnego!

zarabiaj na pisaniu

kurs online ceny

DOCHODY PASYWNE KURS

jak wybrać zdjęcie do reklamy

zBLOGowani.pl