Jak nie tracić motywacji w osiąganiu celów biznesowych?

 

Zdarza Ci się pomyśleć, że cały ten biznes jednak Cię przerasta? Że to wszystko nie ma sensu? Harujesz jak wół a efekty są marne? Zdarzają Ci się momenty, w których po prostu Ci się nie chce, bo widzisz, że donikąd Twój wysiłek nie prowadzi?

Spokojnie. Każdemu się zdarzają. A najlepsze jest to, że możesz sobie z nimi poradzić!

1.Pamiętaj o swoim wielkim marzeniu.

Na pewno nie zakładałaś biznesu z nudów ani dla żartu, Zrobiłaś to, bo chciałaś spełnić jakieś wielkie marzenie. O lepszym życiu, możliwości decydowania o tym co i kiedy robisz, może o tym, żeby mieć więcej wolnego czasu, więcej pieniędzy na coś, co jest dla Ciebie ważne, albo żebyś mogła spędzać więcej czasu z najbliższymi. Nie trać z oczu swojego wielkiego marzenia, zapisz je, narysuj, sfotografuj, znajdź coś, co codziennie będzie Ci o tym przypominać i miej to w zasięgu wzroku. Kiedy poczujesz, że bardzo Ci się nie chce, że wszystko jest bez sensu, że biznes Cię przerasta – wróć do swojego marzenia i spróbuj zrobić chociaż jeden mały kroczek, który Cię do niego przybliży.

 

2. Zadbaj o siebie.

Możesz przenosić góry w życiu i biznesie pod jednym – aczkolwiek bardzo istotnym warunkiem. Musisz być w formie. Musisz być wypoczęta, zdrowa, musisz mieć energię do działania. Pamiętaj, że jeśli Ty sama nie zadbasz o siebie, nikt inny za Ciebie tego nie zrobi. A jako kobieta, która prowadzi własny biznes – potrzebujesz tych sił i energii jeszcze więcej niż inne panie. Dlatego dbanie o siebie potraktuj jako polecenie służbowe. Tobie też należy się odpoczynek. Odpoczynek jest też najlepszym sposobem, żeby poprawić produktywność.
Wygospodaruj czas dla siebie, który poświęcisz na porządne zaopiekowanie się sobą.

 

3. Znajdź swój sposób.

Każdego motywuje coś innego. Ja muszę mieć duże góry do przenoszenia, żeby w ogóle chciało mi się zacząć. Muszę mieć cele, które bardzo mnie nakręcają. Osiągam je często biegiem, bo boje się, że jak się na chwilę zatrzymam mogę stracić zapał. Ale zdarzają się momenty, w których się zatrzymuję i szukam swojej motywacji. Wtedy przydaje się motywacja zewnętrzna. Na przykład w postaci zobowiązania się do czegoś publicznie. Tak powstała strona, na której możesz zapisać się na listę oczekujących na kurs “Zestaw narzędzi do osiągania celów w biznesie”. W trakcie tworzenia kursu pojawiły się momenty “na co mi to wszystko, przecież nie dam rady”. Właśnie wtedy zaczęłam pokazywać światu, że można zapisywać się na listę oczekujących. Każda nowa osoba na tej liście działa na mnie bardzo motywująco, bo widzę, że kurs jest potrzebny, a skoro już obiecałam, że będzie, muszę wywiązać się tak szybko, jak to możliwe.

 

4. Znajdź parę.

To niedoceniany sposób, ale w moim przypadku niezwykle skuteczny. Jeśli znajdziesz kogoś, kto będzie pchał Cię do przodu w Twoich działaniach – znalazłaś skarb! Inni ludzie mają na nas bardzo duży wpływ. Możemy tego nie zauważać, możemy temu zaprzeczać, ale najlepiej jednak to wykorzystać! Motywacja w biznesie to coś, co nie pojawia się samo, musimy o nią zadbać, musimy reagować i działać, kiedy tylko czujemy, że zaczyna nam jej brakować. Tutaj znowu podam Ci przykład mojego kursu – kiedy miałam momenty zwątpienia, znalazłam na jednej z grup na Facebooku dziewczyny, które tak jak ja były w trakcie tworzenia swoich kursów i potrzebowały trochę bardziej indywidualnej motywacji, żeby nabrać energii do dalszego działania. Nawet rozmowa z kimś, kto też jest w trakcie dążenia do podobnego celu bardzo dużo daje. A przy okazji poznałam wspaniałe osoby!

 

5. Miej dobry plan.

Kiedy masz jasno sprecyzowany, dobrze wyznaczony cel, precyzyjnie zaplanowaną drogę do niego, wiesz jakie konkretne działania każdego dnia musisz podjąć, żeby swój cel zrealizować, dużo trudniej Ci będzie stracić motywację. Kiedy widzisz, że od osiągnięcia celu dzieli Cię tylko konkretna liczba kroków, które musisz zrealizować w odpowiedniej kolejności, kiedy widzisz i umiesz zmierzyć efekty swoich działań, motywacja jest z Tobą częściej i na dłużej. Biznes zaczyna Cię cieszyć, zamiast frustrować. Bez planu błądzisz po omacku, masz nadzieję, że uda Ci się osiągnąć sukces, ale ciągle boisz się, że nie robisz tego, co konieczne. Bo tak naprawdę bez planu bardzo łatwo zająć się tym co pilne, zamiast tym, co przybliży Cię do realizacji Twoich celów. Jeśli czujesz, że bardzo przydałby Ci się dobry plan działania w Twoim biznesie – oczywiście zapraszam na listę oczekujących na kurs “Zestaw narzędzi do osiągania celów w biznesie”.

 

 

 


Dziękuję, że znalazłaś czas na przeczytanie tego artykułu. Mam nadzieję, że to, co w nim zawarłam przyda Ci się w życiu osobistym oraz biznesie.

Jestem pewna, że znasz inne genialne sposoby na to, żeby nie tracić motywacji w biznesie i uparcie i skutecznie realizować cele biznesowe. Podziel się proszę nimi w komentarzach.

Nie zapominaj też, że dużo ciekawych informacji znajdziesz też w grupie na Facebooku, do której Cię serdecznie zapraszam.

Lubisz prezenty?

Kliknij TUTAJ i korzystaj do woli!

Wszystkiego szczęśliwego!


ZAPISZ SIĘ DO SZCZĘŚLIWEGO NEWSLETTERA
WYŚLĘ CI W PREZENCIE PORADNIK
„JAK SZYBKO I TANIO ZDOBYWAĆ KLIENTÓW”