gdzie najlepiej pracować
fot. pixabay.com

Zastanawiasz się, które miejsce do pracy będzie dla Ciebie idealnym? Czy lepiej pracować w domu, w biurze, a może postawić na biurko w coworkingu? Podpowiadamy Ci wszystkie możliwe opcje.

Gdzie najlepiej pracować, czyli najlepsze miejsce pracy

Mijają czasy, gdy oczywistym było, że praca mieści się w biurze czy w innym budynku. Dziś możemy zabrać pracę do domu i wtedy przestrzenią jej wykonywania będzie nasze mieszkanie.

O plusach i minusach, jakie niesie praca zdalna, wielu z nas mogło się przekonać podczas lockdownu wywołanego pandemią koronawirusa. Mogliśmy przetestować więc na żywym organizmie, co jest dla nas lepsze – praca poza domem czy właśnie wykonywanie obowiązków zawodowej w swojej bezpiecznej przestrzeni.

Każdy z nas ma inne potrzeby. Dlatego najprawdopodobniej introwertyk – osoba, która lepiej czuje się w swoim towarzystwie i nie przepada za tłumami, woli pracę w domu. Ogromną zaletą takiej pracy jest cisza, spokój i oczywiście brak konieczności nawiązywania kontaktów z innymi osobami. Oczywiście, w tym miejscu nie dyskryminujemy introwertyków, ale podkreślamy tylko, że bardziej wolą pracę w ciszy, w swoim domu.

Czytaj także: Kryzys wizerunkowy Twojej firmy – jak wyjść zwycięsko?

Natomiast osoby będące ekstrawertykami mogły (mogą – lockdown nadal trwa) czuć się skołowane całą sytuacją. Po kilku chwilach wytchnienia i pracy zdalnej z domu, z pewnością zatęsknili do biura lub coworkingu, w którym wynajmowali biurko na godziny. Po jakimś czasie zaczęło im brakować kontaktów społecznych. Mogli więc czuć się przytłoczeni samotnością.

Niezależnie od tego, kim jesteś, masz możliwość pracowania w domu, w pracy lub przy w wynajętym biurku w coworkingu. Oczywiście, pomijamy tu takie miejsca jak łąka, park czy ulubiona kawiarnia (która teraz raczej Cię nie przyjmie).

Polecamy także: Branża logistyczna vs pandemia – zmiany w 2020 roku

Biuro i kwestie związane z pracą

Nasze zestawienie zaczynamy od najbardziej oczywistego miejsca pracy, jakim jest biuro czy siedziba firmy. Ogromnym plusem (lub dla niektórych minusem) pracowania w takim miejscu jest możliwość kontaktu z innymi osobami. Dla niektórych to biuro jest miejscem, gdzie najlepiej pracować.

gdzie najlepiej pracować
fot. pixabay.com

To także szansa na robienie spontanicznych burzy mózgu. Kontakt face to face wiele ułatwia. Nie trzeba wykorzystywać do niego różnych aplikacji, które dla wielu są niewygodne. No i ta kawa z ekspresu i owocowe czwartki czy chill roomy. Praca w biurze wiąże się i z takimi przyjemnościami.

Praca w domu – co może być w niej fajnego

Inną, równie satysfakcjonującą, co praca w biurze, formą realizacji obowiązków zawodowych jest praca z domu. Zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście fakt, że nikt nas nie kontroluje i sami musimy ustalić sobie zakres obowiązków do wykonania. Dla wielu osób pewną trudnością może okazać się narzucenie sobie samodyscypliny, jednakże fakt, że możesz odpisywać na e-maile szefa ubrany w piżamie i leżąc w łóżku rekompensuje wszystko.

Dodatkowym plusem pracy z domu jest możliwość robienia wielu rzeczy na raz. To znaczy pracując z domu masz możliwość również ugotowania obiadu czy posprzątania swoich rzeczy. Możesz zapewnić również opiekę swoim dzieciom. Ten ostatni aspekt może być dość przytłaczający dla wielu pracowników i raczej traktowany jako minus całej sytuacji. Jeżeli jednak uwielbiasz spędzać czas z Twoimi dziećmi, a one są bardzo grzeczne, takie połączenie pracy zdalnej i opieki jest jak najbardziej fajnym rozwiązaniem.

Polecamy: Prawa kobiet w ciąży – sprawdź teraz

A może coworking i biurko na godziny?

Ostatnią formą pracy jest możliwość wynajęcia biurka na godziny w coworkingu. Decydując się na taki sposób pracy możemy ściśle kontrolować czas przeznaczany na pracę. Dodatkowym aspektem motywującym jest fakt, że płacimy za biurko, a więc podczas pracy nie będziemy marnować czasu na głupoty, tylko od razu weźmiemy się do realizacji naszych obowiązków. Przynajmniej w teorii.

gdzie najlepiej pracować
fot. pixabay.com

W coworkingach możemy spotkać wiele innowacyjnych rozwiązań stworzonych z myślą o zachęceniu potencjalnego klienta do skorzystania z oferty. Znajdą się tam sale zabaw z huśtawkami czy PlayStation oraz obowiązkowo z piłkarzykami. Oprócz chill room’ów można wynająć tam również sale konferencyjne, do których można śmiało zaprosić klienta.

Czy już wiesz, gdzie najlepiej pracować?

Czytaj również: Narzędzia marketingowe, dzięki którym zbudujesz siłę marki

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here